Сторінка музкерівника

музичні керівники   Пілюгіна Наталія Миколаївна
                                    Нагорнюк Ніоніла Дмитрівна

Театралізована діяльність у дошкільному віці – один із найефективніших засобів педагогічного впливу на розвиток творчої особистості дитини, впливає і на творчі прояви дітей. За Л.С. Виготським “акторська праця є своєрідною творчістю психофізіологічних станів людини”. Вона сприяє розвитку у дошкільнят фантазії, виникнення по їхній уяві яскравих образів літературних героїв, казкових персонажів. Крім того, малюки вдаються до виразного втілення психологічних особливостей персонажів, самостійно добирають для них засоби мовленнєвої (інтонації) та зовнішньої виразності (виразні рухи: рук – жести. Обличчя – міміка, всього тіла – пантоміміка).

Теоретичною основою цього проекту виступило положення про те, що кожна дитина від природи неповторна. Унікальна індивідуальність.

Якщо створити умови для її розвитку, в дитини неодмінно відкриються здібності, закладені в ній природою. І завдання педагога полягає в тому, щоб виявити ці перші здібності і на цьому тлі створити умови для повноцінного розвитку особистості.

Залучати дітей до театрально-ігрової діяльності слід із раннього віку, починаючи із фланелеграфа, театральних та настільних ігор. Для старших дошкільнят – ігри – драматизації та імпровізації (розігрування сюжет без попередньої підготовки). Зацікавлять дітей і театр фантазії, театр пантоміми. Слід ознайомити дошкільнят і з призначенням та історією театру, з творчістю акторів. Театралізовані ігри слід проводити і на природі – спілкування з небом, сонцем, деревами, квітами.

Мета проекту:

навчити дітей умінню “входити в образ” і “утримувати” його впродовж театралізованої діяльності;

розвивати здібності дітей до акторської діяльності, усвідомлення мовленнєвих виконавчих дій;

формувати у дошкільника бажання до самовираження, пізнання себе, як творчу особистість;

виховувати цікавість дітей до театру, бажання до участі в театралізованих дійствах, пізнавальну активність дітей.

Завдання проекту:

1. Створити театральну студію.

2. Забезпечити достатню матеріальну базу:

виготовлення декорацій;

пошиття костюмів;

виготовлення ляльок до різних видів театру-тіньовий, настільний, пальчиковий, ляльковий;

підбір сценаріїв до вистав, театральних дійств, заходів музично-естетичного плану;

підбір музичного матеріалу;

3. Періодично влаштовувати виступи театральної студії перед вихованнями НВК і дошкільними закладами міста.

4. Практикувати залучення батьків у театральних виставах та дійствах.

5. Відвідувати вистави за участю акторів драматичного театру міста.